Duna-menti ligeterdők gyalogtúra

Városnézés

Nehézség

Könnyű

Távolság és időtartam

30 km / 07:00


Megosztás

social media share twitter icon email share icon facebook share icon

Kisgyermekként (legyünk őszinték, még felnőttkorban is) sokakat ámulatba ejtett és vonzott a dél-amerikai és afrikai esőerdők és dzsungelek titokzatos világa, vadmacskái, színes madarai és számtalan majomféléje. Lehet, hogy az általunk kínált túrák nem Amerikában vagy a „fekete” kontinensen találhatóak, bármennyire is furán hangozhat, egy esőerdőbe invitálunk most titeket. Hogy hogyan lehetséges ez? A Duna-menti ártéri ligeterdők a trópusi erdők közép-európai megfelelői.


Bodak községből indul az a kerékpár- és gyalogút, amely mentén elindulunk, hogy felfedezhessük az erdők rejtelmeit és amennyiben, szerencsések vagyunk, megtekinthessük az itt található növényeken kívül, az állatvilágot is.
Hasonlóképp, mint pl. Brazíliában az Amazonas, úgy itt a Duna határozza meg az ártéri erdők életét, hiszen a folyó ágai egy mocsaras, szigetekben gazdag vidéket hoztak létre, amely állat- és növényfajok ezreinek ad otthont. Bár jaguárral, tukánnal vagy óriáskígyóval nem találkozhatunk, számtalan őshonos állatfaj lelhető itt fel, egyebek mellett rengeteg vízimadár számára szolgál telelőhelyként.
Az általuk kínált túra rácsatlakozik az itt kialakított erdei tanösvényre, amely információs panelek segítségével mutat be egyes témaköröket – környezetvédelem, fa fajták, a térség növény- és állatvilága stb. Mivel az általunk kidolgozott gyalogtúra hosszabb és fárasztóbb, a tanösvény remek alternatíva lehet a kezdő túrázók számára, egy rövidebb séta megtételére a természet lágy ölén.
A gyalogtúra végén Bős városába invitálunk titeket, ahol kiváló éttermek közül válogathat az ide érkező, és megcsodálhatja a városban található Amade-várkastélyt és kastélyparkot. Az igazi látványosság azonban a város mellett található vízerőmű, amely megmutatja, miképp alakította át az ember a természetet, hogy saját malmára hajthassa a vizet. Szerencsére a Duna medrének megváltoztatása érintetlenül hagyta az ártéri erdők egy részét, amely így a Csallóköz természeti kincses ládájának részét képezi.