Malkia Park


Adresa a kontaktné údaje

Orechová Potôň - Lúky 810, 930 52

Orechová Potôň , slovensko

+421 918 610 645

malkiapark@malkiapark.sk

Ďalej na webovú stránku


Zdielanie stránky

footer twitter icon email share icon footer facebook icon

Brány Malkia Parku v Orechovej Potôni sa prvýkrát otvorili 4. júna 2016. Pomenovali ho podľa prvej zachránenej levice Malkie. V jazyku swahilli znamená toto meno meno kráľovná, a keďže lev je kráľom zvierat, môžeme Malkia Park vo voľnom preklade nazývať kráľovským parkom. Zvieratá, ktoré tu našli útočisko, sa väčšinou v zajatí už narodili a preto by vo voľnej prírode neprežili. Aj keď im, žiaľ, nemôžu poskytnúť skutočnú slobodu, starajú sa o ne s láskou tak, aby sa tu cítili naozaj kráľovsky.

Svoj nový domov tu našli zástupcovia mnohých rodov mačkovitých šeliem (levy, tigre, leopardy, jaguáre, rysy, pumy, gepardy). Zblízka môžete vidieť gibony, malpy a lemury, papagáje, surikaty či korytnačky. Pohladiť a krmivom nakŕmiť môžete kopytníky (zebry, ťavu, somáriky, ovce, kozy, lamy) a vodnú hydinu (husičky, kačky, labute,…).

Nový domov si postupne u nás našli aj iné druhy zvierat. Žiaľ, tieto zvieratá by už vo voľnej prírode neprežili, a preto sme im zo súkromných zdrojov vytvorili v našom parku podmienky na nový, dôstojnejší život. Okrem toho je naším cieľom aj šírenie osvety o ohrozených druhoch a ochrane prírody, ako aj motivácia ľudí k rešpektu a láske k zvieratám.

Malkia Park (Big Cats Rescue) sa stal 5.5.2022 prvou súkromnou zoologickou záhradou na Slovensku a zároveň aj prvou ZOO, ktorá vznikla v samostatnej ére Slovenskej republiky. Naďalej funguje aj OZ, s ktorou zoo úzko spolupracuje.

Ďakujeme, že ani vy nie ste k zvieratám ľahostajní. Aktuálne otváracie hodiny nájdete na oficiálnej webovej stránke!