Ryžovanie zlata na splave

Júl 13. 00:00


Adresa a kontaktné údaje

Pri ceste Gabčíkovo – Vojka nad Dunajom, 930 33

Gabčíkovo-Vojka nad Dunajom, slovensko

Prejdite na webovú stránku udalosti


Zdielanie stránky

footer twitter icon email share icon footer facebook icon

Zažite letné dobrodružstvo na vode s vyryžovaním vlastnej zlatinky. Splavte tajomné zákutia Šulianskeho ramena, ktoré je súčasťou Dunajských ramien pri maďarských hraniciach.

Počas splavu uvidíme typickú dunajskú krajinu, ostrovy, lužné lesy, tunajšiu flóru a faunu, ako aj chatovú oblasť. Geológ vám rád porozpráva o zaujímavostiach lokality. Splavovať budeme na 10 miestnych nafukovacích kanoe so skúsenými kormidelníkmi.

Ryžovanie zlata na splave sa koná 13. júla a 17. augusta 2024. Vstupenky sú v predaji online: www.rezervacie.krajzazitkov.sk

Po splave nasleduje ukážka ryžovania zlata spojená s prezentáciou cesty zlata od zlatonosných žíl po Žitný ostrov. Budeme mať šancu vyskúšať si vyryžovať svoju zlatinku pomocou ryžovacej lavice tak, ako za starých čias. Svoju zlatinku si ponesieme domov, nalepenú na diplome úspešného ryžovača.

Zážitkový splav, na ktorý sa vydáme počas soboty 13. júla a 17. augusta, sa začína o 9.00 h pri stavidle priesakového kanála vodného diela pri ceste Gabčíkovo – Vojka nad Dunajom (smerom od Gabčíkova sa nachádza za kilometrovníkom 13, od Vojky nad Dunajom cca 1 km po Šulianskom jazere). GPS súradnica miesta stretnutia: 47°56’19.8″N 17°26’49.0″E. Z parkoviska sa presunieme 0,5 km pešo k miesto štartu. Čas stretnutia je o 9.00 h. Na absolvovanie splavu sú potrebné 3-4 hodiny, v závislosti od odhodlania a chuti účastníkov pádlovať a smeru vetra.

 

  • Vstupenky:
  • Dieťa do 10 rokov: 15 €
  • Dospelá osoba: 17 €