Cyklo-Voda výlet

Cyklovýlet

Ťažkosť

Ťažké

Vzdialenosť a perióda

40 km / 06:00


Zdielanie stránky

social media share twitter icon email share icon facebook share icon

„Stretneme sa na brehu starého koryta Dunaja, pri Dobrohošťi na mieste. Bicykle naložíme na príves pre bicyklov a kolieskové korčule do nášho auta.

Nasleduje inštruktáž, rozdávanie pádiel a záchranných viest. Po nástupe do 8 miestnych katamaránov  spúšťame sa po krásnom starom toku Dunaja, (kde už lode nepremávajú), do Gabčíkova. Cestou sa zastavíme 2 krát vo hodnom čase na zaujímavých miestach, budeme mať pekný výhľad aj na zabudnuté vodné dielo Dunakiliti.

Za hodinu a pol plavby sa zastavíme pri rybovode Denkpál, na maďarskom brehu Dunaja. V krásnom okolí, v tieni vysokých stromov si spravíme malý piknik a načerpáme nové sily. V prípade vhodného počasia sa môžeme okúpať v zálive Dunaja, alebo v teplejších Dunajských ramenách, v prírodnej vírivke. Po prestávke pokračujeme rýchlym prúdom ďalej smerom do Gabčíkova. Cestou, ak budeme mať trochu šťastia uvidíme volavku, kormorána, rybárika riečneho a aj stopy po bobroch.

Po hodinovej plavbe zavítame do prístavu kompy v Dunaremete, kde si spravíme ďalšiu zastávku pri jednej veľkej hati. Posledná polhodinka do cieľa ubehne veľmi rýchlo.

V Gabčíkove ukončíme náš splav v prístave kompy, kde na Vás už budú čakať Vaše tátoše. V miestnom bufete na kávu, čaj alebo nealko ste všetci srdečne pozvaní!“

https://www.vodnetury.sk/sk/vodne-tury/pravidelne-akcie/cyklo-voda-vylet-dobrohost-gabcikovo-/

Kalendár udalostí:https://www.vodnetury.sk/sk/kalendar/