Prírodné poklady Šamorína – FOTOVÝSTAVA

2022. November 22. - Január 06


Adresa a kontaktné údaje

Budova Koruny, Hlavná ulica 46/A, 931 01

Šamorín, slovensko

dunavitasamaria@gmail.com

Prejdite na webovú stránku udalosti


Zdielanie stránky

footer twitter icon email share icon footer facebook icon

Prírodné poklady Šamorína.

Po prečítaní tohto názvu možno mnohí pokrútia hlavou. Aké prírodné poklady môže mať malé mestečko ležiace uprostred poľnohospodárskej krajiny Horného Žitného ostrova? No, sami sme boli prekvapení odpoveďou, pretože keď sme sa ponorili do spracovania témy a začali navštevovať známe miesta – Pomlé, les Bereki – dostali sme sa aj na miesta, ktoré šamorínčania už dávno zabudli. No nie vlastnou vinou, ale skôr okolnosťami, ktoré im boli vnútené „vyššou mocou“. Obrovská vodná masa odkloneného Dunaja prakticky odrezala obyvateľov mesta od starého Dunaja. Pre mladšiu generáciu sú teda určite pojmy „mliečňanský les“ alebo „Rúgók“ neznáme.
Poslaním tejto fotovýstavy je predstaviť tieto zabudnuté, nádherné miesta a ich divokú prírodu. Tí, ktorí zavítajú na našu výstavu, môžu nahliadnuť do života na umelo vybudovanom Vtáčom ostrove, ktorý je prísne chránený a pred zrakmi smrteľníka zatvorený. Les Bereki a lesopark Pomlé sa na obrázkoch objavujú z dovtedy nevídanej perspektívy. V neposlednom rade sme na výstave našli miesto aj pre jednu z našich najdôležitejších tém. Pomocou vzdušných záberov z veľkých výšok upozorňujeme na význam zelených plôch v intenzívne obhospodarovanej poľnohospodárskej krajine.

Srdečne Vás teda pozývame na našu fotovýstavu dňa 22. novembra 2022 o 18:00, ktorá sa realizuje s finančnou podporou mesta Šamorín a ktorú si môžete pozrieť v priestoroch budovy Koruna do 6. januára 2023.