46. Duna Menti Tavasz

Május 31 - Június 03


Cím és elérhetőség

Bartók Béla sétány, 92901

Dunaszerdahely, Szlovákia

+421 31 590 08 13, +421 919 355 319

organizing@csaplarkult.sk

Tovább az esemény weboldalára


Megosztás

footer twitter icon email share icon footer facebook icon

2022. május 31-én megkezdődik a 46. Duna Menti Tavasz, a gyermek báb- és színjátszó csoportok országos fesztiválja, ismét kitárja kapuit MESEVÁROS a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődesi központban.

 

2022. május 31., kedd
9.00 Térzene a VMK előtti téren
9.30 A szereplők felvonulása a VMK előtt, a város kulcsának átadása, a DMT szobrának koszorúzása
Bábos versenyműsorok a VMK színháztermében
10.15
– Lúdas Matyi (bábjáték), előadja a pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta
– A Pál utcai fiúk (bábjáték), előadja a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportja, rendezte Sándor Erika és Molnár Enikő
11.40
– A gomba alatt (mese), előadja a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja, rendezte Izsák Katalin és Tóth Tibor
– Kánai mennyegző (bábos mese), előadja a hetényi Református gyülekezet Tábita Bábcsoportja, rendezte Écsi Gyöngyi
Meseváros műsorai (15.00-18.00):
Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása, a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola műsora, a Vámbéry Ármin Gimnázium diákjainak előadása
2022. június 1., szerda
Bábos versenyműsorok a VMK színháztermében
9.00
– A hatrongyosi kakasok (mese, árnyjáték), előadja a gömörfalvai Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára
– Ősök szelleme (bibliai történet), előadja a kisgéresi Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella
– A széttáncolt cipellők (népmese – dramatizáció), előadja a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek Bábcsoportja, rendezte Mészáros Anikó és Molnár Erika
10.30
– Pom Pom meséi (bábos mese), előadja a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde
– A brémai muzsikusok (bábmese), előadja a gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Mazsola Bábcsoportja, rendezte Mahor Katalin
– Mit rejtenek… (bábjáték), előadja a feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Makó Kovács Erika
Meseváros műsorai (14.15-18.00):
Kavics Társulat (Zathureczky György és Varga Csongor) Zeg-zug mesék c. előadása, Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása, Csilla & Dance moderntánc csoport fellépése, a DAC futball klub bemutatása a MOL Arénában, Kicsi Hang Verséneklő Együttes koncertje
2022. június 2., csütörtök
Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
8.30
– Itthon vagyunk… (szerkesztett dramatizált játék), előadja a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsa
– Lucázás (szerkesztett népi játék), előadja a királyhelmeci Helmeczy Mihály Alapiskola Aranykapu Színjátszó Csoportja, rendezte Gáspár Kornélia és Rigó Katalin
– A csillagszemű juhász (magyar népmese), előadja az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportja, rendezte Jusztin Czaudt Éva
10.30
– Hogyan születtek a csillagok? (mese), előadja a perbetei Perbetei Alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportja, rendezte Török Sarolta
– Akadálymentes övezet (szerkesztett színpadi játék), előadja a dunaszerdahelyi Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete és a Csaplár Benedek Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
– Kelemenke ködmönkéje (mese), előadja a bátkai Heuréka Magán Alapfokú Művészeti Iskola és a Bátkai Alapiskola és Óvoda Huncutkák Színjátszó Csoportja, rendezte Hencz Annamária
– Káló a cigánylegény (mesefeldolgozás), előadja a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportja, rendezte Pirigyi Mária és Szabó Alica
12.45- Mi a manó? (népmese), előadja az alistáli Művészeti Alapiskola Csip-csirip Színjátszó Csoportja, rendezte Pataky Ádám
– Mátyás király meg a zompodi kocsmáros (népmonda), előadja a bodrogszerdahelyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Teknőcök Színjátszó Csoportja, rendezte Furik Krisztina
– Gondold újra (tanmese), előadja az alistáli Művészeti Alapiskola Színjátszó Csoportja, rendezte Pataky Ádám
Meseváros műsorai (14.15-18.00):
Kavics Társulat (Zathureczky György és Varga Csongor) Zeg-zug mesék c. előadása, a Csallóközi Gyermektánc Csoport fellépése, KOBUKRAV – Sklut Tibor önvédelmi bemutató, a Kalandor duó (Varga Mónika és Petőcz Laci) koncertje, Tűztámadás – a padányi Önkéntes Tűzoltó Testület bemutatója
2022. június 3., péntekEredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében
8.30 Fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel
9.00 Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja
9.10 Mátyás sípja (zenés mesejáték), a komáromi Jókai Színház előadásában, rendezte Garajszki Margit
10.25 Eredményhirdetés
A mesevárosban ajándékot lehet vásárolni, kézműves foglalkozásokon lehet részt venni, tanulhatsz korongozást, agyagozást. Köztünk lesz Füttyös Gyurka, Hegedűs Csaba, a lufibohóc és társa az arcfestő lány, ugrálhatsz a légvár csúszdában.Szakmai értékelések a csoportvezetőknek a VMK-ban 14.00-17.00 óráig.A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 3 €. Belépők rendelhetők a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban Csörgei Tündénél (telefon: 031/ 590 08 13, vagy 031/ 590 08 01).A Meseváros műsorai ingyenesek.A műsorváltozás jogát a rendezőség fenntartja!