Džunglový splav

Vodná túra

Ťažkosť

Stredné

Vzdialenosť a perióda

8 km / 05:00


Zdielanie stránky

social media share twitter icon email share icon facebook share icon

„Po krátkej inštruktáži, určení posádok a rozdávaní pádiel a plávacích viest nastúpime do našich lodí. Trasa sa začína na širokom ramene Dunaja a vedie okolo ostrovčekov smerom na jednu prehrádzku. Po jej prekonaní pokračujeme ďalej po veľmi úzkom, užšom a najužšom dunajskom ramene.

Naša cesta vedie cez zaujímavé prekážky. Scenár vytvorila príroda v spolupráci s vodou a vetrom. Na jednej strane budeme my, šikovný ľudia, a našim cieľom je dostať sa na druhú stranu. Našu prvú zastávku spravíme na jednej prehrádzke, pod  ktorú preteká voda a vytvára takto prvý nami objavený dunajský gejzír, ktorý bude prameňom nášho dobrodružstva. Od teraz na pár hodín nás hltne divočina.  Budeme hľadať cestu tam, kde to už iný dávno vzdali.

Po prekonaní prekážok budeme stále špinavší ale aj šťastnejší. Ak sa z toho spotený dostaneme – ak sa dostaneme -, budeme mať možnosť sa očistiť na jednej  prehrádzke, kde si aj oddýchneme, doplníme energiu a v prípade pekného počasia sa aj okúpeme. Po prestávke nás čaká pomalšia, ale malebná  časť Dunaja, kým sa zrazu ocitneme na mieste, kde sme tento zaujímavo strávení, skvelí deň začínali. Náš splav  ukončíme približne o 15:00 hodine, budete na seba hrdý a domov sa vrátite s nezabudnuteľnými zážitkami.“

Viac info na nasledujúcom odkaze: https://www.vodnetury.sk/sk/vodne-tury/pravidelne-akcie/dzunglovy-splav/

Kalendár udalostí: https://www.vodnetury.sk/sk/kalendar/